Uudiste arhiiv

TANDEMI KOORT JA SAAG UUS TASAKAAL 4.4.2011

PressiteadeAndres Koort. Tasane maa (2011)

Näituse avamine kolmapäeval, 6. aprillil kell 17
Näitust on võimalik külastada 6.–30.04.2011

Kunstnikud Andres Koort (s 1969) ja Sven Saag (s 1968) on valiku oma viimastest maalidest koondanud intrigeeriva pealkirja “New Balance” alla. On see varasemalt kordust rõhutanud projektide seeriaga esinenud kunstnikepaari manifestatsioon teatava küpsuse saavutamisest või ninanips märksõna “uus” peale erutva publiku pihta?

Pole kahtlust, et maalimine tähendab mõlema jaoks endiselt protsessi, mille eesmärk on harmoonia ja tasakaal. Kuigi ise tehnikais ja eri teid pidi, asetuvad nad ühele skaalale ning teineteisest üldse mitte kaugele. Visuaalne tulemus on – Koortil tingliku maastiku-, Saagil figuraalmaali kaudu – kummastav hägu, mis ühteaegu tühi ja tihe, juhib vaataja meditatiivsesse sisevaatlusesse. Seal ei kõnele enam kunstnikud, vaid iga inimese enese elukogemus.

Näib, et õhtumaise otsesuse ja avalikkuse asemel liiguvad Koort ja Saag eksistentsi olemuse poole n-ö ümbert ja varjatult, toetudes pigem Oriendi mõttelaadile, kus selgus pole voorus ja kavalam on olla veel podisemas, kui et küpse.

Pressiteate koostas Barbara Einmann

Lisainfo:

Galerii Vaal
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.eeLoe Riin Kübarsepa artiklit Eesti Päevalehes siit.