Uudiste arhiiv

MARTIN SAAR "ORDER & CHAOS" 1.08.2011

Näituse plakat
Pressiteade
29.07.2011

Näituse avamine kolmapäeval, 3. augustil kl 18–20
Näitus jääb avatuks 31. augustini

Galerii on koht, kuhu enamasti jõuavad tööd valmisproduktina ning on raske aimata, millises keskkonnas, kuidas ja millistel tingimustel nad tegelikult sünnivad.
Viimased kaheksa aastat peamiselt USA-s resideerunud kunstnik Martin Saar on katsetanud erinevaid stiile ning surfanud erinevate meediumite vahel. Praegusel hetkel huvitab teda performatiivsus ning teoste loomise protsess. Selle tähistamiseks tekitab kunstnik augustikuuks Vaala galeriisse oma stuudio rekonstruktsiooni, kuhu ta ka ise tööle asub.

Lisaks tulevad eksponeerimisele kodumaal valminud fotod, maalid ja skulptuurid. Näha saab ameerika kitšist mõjutatud sefiirkoera, aga ka ökodisaini - tuhandest mänguloomast valmistatud mööblikomplekti, millele vastanduvad kunstniku stuudio interjööri kuuluvad elemendid – DJ pult ja suured kõlarid, jõusaal, klaver ja palju muud, mida võib võtta nii ready-made´idena kui kunstiloome taustsüsteemina, mille moodustavad vajalikud vahendid kunstnikuna eksisteerimiseks.  „Kord ja kaos“ tõstatab küsimuse ideede algupärast, loomise keskkonnast ja teekonnast kunstiteose sünnini, milles leiab omajagu süsteemsust, aga ka improvisatsiooni.


Pressiteate koostas Marian Kivila


Lisainfo:

Galerii Vaal
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee

Vaata uudist Aktuaalses kaameras siit.
Vaata avamise pildigaleriid siit.
Kuula intervjuud kunstnikuga raadiosaates Delta siit.