Uudiste arhiiv

MARJE TASKA NÄITUS "X KILO KULDA" 30.08.2011

X kilo kuldaPressiteade
24.08.2011

Näituse avamine neljapäeval, 8. septembril kl 17–18.30, avab Rootsi suursaadik Eestis Jan Palmstierna.
Näitust on võimalik külastada 9.–30. septembrini.

Vestlusring kunstnikuga Reet Varblase vedamisel, toimub laupäeval, 24. septembril algusega kell 15.

Marje Taska (s 1955) installatsiooninäituse “X kilo kulda” teemaks on kulla ja mulla võrdeline või siis pöördvõrdeline suhe. Kunstnikku on huvitanud, millesse oma elus investeerime, kust otsime ja kus leiame kulda, kas üldse leiame ja kas see ongi oluline...

Installatsioon “X kilo kulda” on tegelikult 52,1 kilo “kullakange”, valminud läbi sajakonna eesti ja rootsi osavõtja mõtte- ning kätetöö. Kui väliselt on kõik kullakangid sarnased, siis neid avades võib näha väikseid mikromaailmu – erinevate inimeste kunstilisi tõlgendusi oma elu kullast.

Galerii rõdul on näituse sõnaline installatsioon-uurimus ”Aurum et solium”: 30 erineva vanuse ja sotsiaalse taustaga eestlase ning rootslase vastused küsimustele: Mida tähendab sinu jaoks kuld? Mida tähendab sinu jaoks muld?

Marje Taska elab ja töötab vabakutselise kunstnikuna Rootsis ja Eestis. Oma kunstiõpinguid alustas Tõnis Vindi juures, kuuludes tema esimeste õpilaste hulka. 1982. aastal kolis Rootsi, kus jätkas vabakutselise kunstnikuna. Taska kunstnikutee on olnud aktiivne ja mitmekülgne. Ta töötab installatsioonide, nahakunsti, maali, skulptuuri ja graafika alal. Oma isiknäitustega ning grupinäitustel osalemistega on ta pälvinud tähelepanu nii galeriides, kunstihallides kui muuseumides (nt Malmö Konsthall, Lunds Konsthall, Röhsska museum, Göteborg; Konstens Hus, Luleå; Arkitekturmuseet, Stockholm; Grand Palais (FIAC, Figuration Critique, La Biennale des Femmes), Paris; ETDM, Tallinn, Tallinna Kunstihoone, etc). Marje Taska kuulub Eesti ja Rootsi kunstnike liitu.

Näitus kuulub “Tallinn 2011 – Euroopa kultuuripealinn” programmi ja on koostöö Rootsi saatkonnaga, projektiga “Käsitööga tööle 2” Eestis ja Östra Grevie Rahvaülikooliga Rootsis.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital ja Briban Invest, Rootsi


Lisainfo:

Galerii Vaal
Tartu mnt 80d, Tallinn
+372 6810 871
www.vaal.ee


Vaata uudist Aktuaalses kaameras siit.
Kuula külaskäigust näitusele raadiosaatest Uudis+ siit (alates 5. saateminutist).
Loe ka Maarja Unduski artiklit Sirbis siit.