Uudiste arhiiv

RAUL RAJANGU NÄITUS “SECRET REICH” 29.12.2011


Näituse avamine  on 5. jaanuaril, kell 17-19. Avamisel toimub performance “Luminoso feat. Secret Reich”.
Näitus on avatud 31. jaanuarini.

Raul Rajangu näitus „Secret Reich“ lähtub sarnaselt tema varasemale loomingule Oscar Wilde’i ütlusest, et  maailma saladus peitub nähtavas, mitte nähtamatus. Kunstnik märgib, et tema maalid pole loodud aja-, aju- või rahapuudusest ning rabavad barokse luksuse ja üleküllusega.

Rajangu looming pole kunagi vajanud lõputut lahtiseletamist – ei mingeid varjatud koode/agendasid/manuaale. Ometi lummab kunstnik vaatajat otsekui muuseas, ja seda võimsamalt, just nähtamatuga. Sest kuigi „Ratastoolis Paavst“ on ratastoolis paavst ja „Füürer Koeraga“ on füürer koeraga, rõhutab Rajangu, et igale vaatajale jääb vabadus/õigus/kohustus näha ratastoolis religioosset või seksuaalset puuet, koeras teise iha/ila/diskrimineerimist või füüreris fallogotsentrilist võimuaparaati. Sest Secret Reich – see oleme meie.

Raul Rajangu on sündinud 1960ndatel Viljandis. Iseõppijana on tema käekiri kunstnikuna omanäoline ning etteaimamatu. Eesti üks silmapaistvam postmodernismi viljeleja Rajangu eelistab ühiskonnakriitilisi teemasid ja erootilisi motiive. Tema teosed mõjuvad ärritavalt, pannes mõtisklema tänapäeva tarbimisharjumuste ning ühiskonna ebajumalate üle.

Raul Rajangu näitusest saates Delta.
Näitus "Secret Reich" ETV saates OP!
Artikkel näitusest Sirbis.


Lisainfo:

Galerii Vaal
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee