Uudiste arhiiv

RAIVO KELOMEES " EESTI ALGVORM" 28.01.2012


Näituse avamine on 2. veebruaril, kell 17-19.
Näitus on avatud 29. veebruarini.

Näituse “Eesti algvorm” autorit Raivo Kelomeest huvitab probleem eesti kunsti algvormist, -kujundist, -mateeriast ja -mõjust ilma kultuurilise ja ajaloolise ladestuseta. Proovides ette kujutada, et Eesti pinnal ei oleks 5000 aastast inimtegevuse ajalugu või meile teadaolevat kunstilugu, et rahva teadvus ja mälu poleks mõjutatud arusaamadest varasema kohta, püüab kunstnik leida vastuseid mitmetele küsimustele. Mis oleks algseim reaalsus, mida võiks pidada kujutava mõtlemise aluseks? Missugune näeks välja tsivilisatsiooni- ja mõjutuste-eelne ning sootsiumi tegevust mittepeegeldav kujutav kunst? Missugune on minevik enne minevikku?

Näituse keskmes on kunstlik ja olematu objekt, millest on tehtud katsutav väljatrükk ja selle vaadetest omakorda joonistused. Kunstniku taotluseks on siduda algseimat visuaalvormi kaasaegseimaga, ürgset ja vahetut keerulise ja transdistsiplinaarsega, joonistust 3D printeri väljundiga. Kogu protseduuri tuumaks on kultuurimõjutuste mahakoorimise autistlik meditatsioon.

Näituse korraldamist toetavad Kultuurkapital ja Eesti Kunstiakadeemia.
Tänud: Anders Härm, Heie Treier, Kirke Kangro, Reet Varblane, Renee Kelomees, Evi Pärn, Artur Granström ja Tallinna TV, Dmitri Kovalchuk.

Teisipäeval, 28. veebruaril kell 17 toimub Vaal galeriis artist talk Raivo Kelomehega.


Raivo Kelomehe näitus "Aktuaalses kaameras"
Artikkel näituse kohta Sirbis.

Lisainfo:
Galerii Vaal
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee