Uudiste arhiiv

MAIA JIMSHELEISHVILI “BEYOND COLOUR” 31.10.2012

Näitust on võimalik külastada 3.-30. novembrini.
The exhibition will be open from 3.-30. November

„Beyond Color“ on noore Gruusia kunstniku Maia Jimsheleishvili (s. 1979) näitusedebüüt Eestis, mis pakub harvaesinevat võimalust tutvuda Gruusia kaasaegse kunstiga. Eksponeeritud on 60 maali ja graafilist tööd.

Maia on kunstnik, keda inspireerib ja intrigeerib värv. Seda nimetab ta oma liikumapanevaks jõuks, iga pildiga püüab ta taaselustada ja läbi tunnetada värvi laenguid ja impulsse, väljendades nii oma emotsionaalseid ja spirituaalseid seisuneid. Halli sügise taustal mõjuvad Maia tööd ergavate ja aistitavate värvilaikudena, samas tabades midagi värviülest ja midagi sügavalt naiselikku ning võimast. Maia on pühendanud kõik maalid oma kolmele lapsele, kes on tema olulised inspiratsiooniallikad ning lahutamatu osa tema loomingust.

Maia Jimsheleishvili on lõpetanud Thibilisi Kunstiakadeemia ning Londoni Disainikooli. Tema väljendusviis on unikaalne, ühendades lummavalt traditsioonilise värviteooria modernse maalitehnikaga. Maia teosed on saanud suurepärast tagasisidet nii kunstikriitikutelt kui ka teistelt Gruusia kunstnikelt.

Näitus on valminud koostöös Gruusia Suursaatkonnaga Eestis.

Näitusel olevate töödega saab tutvuda siin.
Vaata intervjuud kunstnikuga siit (inglise keeles).
Vaata venekeelse Aktuaalse Kaamera uudislõiku siit (alates 23:24, vene keeles).
Loe venekeelses Postimehes avaldatud artiklit siit.

***

Young Georgian artist Maia Jimsheleishvili is opening her  exhibition „Beyond Colour” in Gallery Vaal. This is artist´s debut in Estonia, but also one of the rare opportunities to make acquaintance with contemporary Georgiana art. There are 60 paintings and graphics selected specially for Tallinn exhibition.

Maia has entirely devoted the exhibition to exploring her inner statements and emotions through colour. Beyond the colour spectrum is delicate and profoundly personal exposure of artist´s world. Each piece is one breath of her emotional statement.

Maia Jimsheleishvili was born in 1979. She graduated Georgian State Academy of Arts in 2003 majoring in easel graphics. She has exhibited her works in Tbilisi several times having wonderful feedback from art critics, but also from Georgian artists. While having educational background in graphic arts, Maia has self-mastered in oil painting that made her art outstanding. She has a unique manner of expression that makes her works unique among her pears. Artist blends effortlessly traditional colour theory with modern painting techniques creating enchanting new quality.

The exhibition is produced in kind collaboration with Embassy of Georgia to Republic of Estonia.

View the exhibition artworks here.
Interview whit the artist is available here.
Exhibition coverage in Estonian National Televison is available here (from 23:24, in Russian).
Article about the exhibition in Postimees newspaper is available here (in Russian).

More information:
Vaal Gallery
6810 871
www.vaal.ee