Uudiste arhiiv

KURSI KOOLKOND XXV 08.01.2013


Näituse avamine neljapäeval, 10. jaanuaril kell 17-19.
Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini.

Galerii Vaal tänavune kunstikalender algab Tartust saabuva aastapäevanäitusega – Kursi koolkond saab 25.  Näituse läbiv motiiv on inimene, tema sisemaailm ning inimest ümbritsev keskkond. Kursi üks eestvedajaid Ilmar Kruusamäe märgib, et  tegemist ei ole retrospektiiviga, kõik panevad välja oma viimase paari aasta maalid või joonistused. Kursi koondab üheksat kunstnikku, igaühel oma käekiri, suuri muudatusi ja jõnkse pole seekord tehtud.

Imat Suumann ja Reiu Tüür maalivad ajalugu, Reiu  läbi ajaloolise hõnguga õukondlike portreede maailma ajalugu ja Imat uut ning vana segades Tartu linna ajalugu läbi tuhande aasta. Külli Suitso eksponeerib värvirõõmsat natüürmorti.  Ilmar Kruusamäe loomingust on esindatud suuremahuline Priit Pajose portree. Priit Pangsepp kujutab mängleva grotesksusega soorolle. Marko Mäetamm, kes oma töödes on palju inspiratsiooni saanud isiklikust elust, keskendub inimsuhetele. Priit Pajos, kes samuti maalib teostesse oma elu, on esindatud mütoloogilis-sümbolistlike teostega, eripäraks heledamaks ja pehmemaks muutunud koloriit. Albert Gulki ja Peeter Alliku maalid on ekspressiivses laadis sürrealistlikud kompositsioonid.

Näitusel osalevad: Peeter Allik, Albert Gulk, Ilmar Kruusamäe,  Priit Pangsepp, Priit Pajos, Külli Suitso, Marko Mäetamm, Imat Suumann, Reiu Tüür.

Intervjuu Albert Gulki ja Marko Mäetammega Klassikaraadio saates Delta.
Riin Kübarsepa artikkel Postimehes.
Artikkel Kursi koolkonna näitusest Sirbis.

Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee