Uudiste arhiiv

LAURENTSIUS RIKASTAB ISIKLIKKU MÕTTEMUUSEUMI 09.03.2013


Laurentsiuse
kuraatornäitus "Hommage klassikale" on Vaal galeriis avatud 13.- 30. märtsini. Näituse avamine on 14. märtsil kell 17-19.

14. märtsil kell 17 avatakse Vaal galeriis Laurentsiuse kureeritud rühmanäitus Hommage klassikale”. Laurentsius on koondanud töid kuuelt kunstnikult, keda erineval moel ühendab huvi vanade maalikoolkondade vastu.

Uue ja vana süntees on levinud nähtus, tekitades väitlusi tsitaatide rohkusest ja nende õigustatusest uue, eeldatavasti samuti põneva originaalteose sündimisel. Kõik see kokku on kirglik protsess, mida on kunstiteadlane Malraux nimetanud ka „isikliku mõttemuuseumi” õhutamiseks. Laurentsius on sel teel edenenud läbi eneseanalüüsi ja kunstiloo tundmaõppimise. Iseloomulik on tema keskendumine veel hiljuti, juba etableerunud kunstiku staatutes, näiteks Köleri kui rahvusliku klassiku pintslitehnika uurimisele. Laurentsiusega tehtud intervjuude sõnapilves hakkab silma „välja timmima”, see on ilmselt tehnilise täiuse taotlus, mis püüab arvestada tsitaadi ehedust ja lisatava graffiti või kasvõi värvipisara põhjendatust.

Lisaks Laurentsiusele osalevad rühmanäitusel Mall Nukke, Andro Kööp, Valeri Vinogradov, Rauno Thomas Moss ja Mauri Gross.

Fotol: Laurentsius "Ceci n'est pas (une) Köler" (2011-2012) õli, lõuend

Loe näituse kohta Sirbist.

Lisainfo:
Vaal galerii 
+372 6810 871 
+372 5302 8766 
www.vaal.ee