Uudiste arhiiv

TAAVI TULEV "LÕPMATUS" 13.03.-30.05.2020


30. mail kell 14-16 on Taavi Tulev galeriis! Saab uurida teoste tagamaade kohta ja kuulata autori heliloomingut. Ootame külla!

Näituse avamine 12. märtsil. Näitus on avatud kuni 30. maini.

Vaata kunstniku videotutvustusi teostest: "Plahvatus", "Värvilised pallid", "Suurenemine ja vähenemine", "Silinder" ja "Sikasaka".

Taavi Tulevi digitaalkunsti näitus toob Vaal galeriisse geomeetrilised joonestused. Neljapäeval, 12. märtsil kell 18.00 avab heli- ja visuaalkunstnik Taavi Tulev näitusega “Lõpmatus” Vaal galerii kevadise näitusehooaja. Näituse avamisel toimub ka kunstniku elektroonilise muusika etteaste.

Näitusel on eksponeeritud digitaalsed joonestused, kus kohtuvad optilisi efekte loovad kordused, geomeetrilised vormid ja psühhedeelsena mõjuvad värvikontrastid. Suuremõõdulised teosed avanevad ka ruumiliselt: enamikel teostel on kujundid loodud väga peenete joonte mustritest, mis aga distantsilt vaadelduna moodustavad ühtlasi pindu ja kujundeid.

Täpne struktuuritaju ja süvenemine peegeldub teostes fraktaalses geomeetrias, milles kujundi igal suurendusel ilmneb hulk kujundi täpseid koopiaid. Tulevi teostes on keeruka geomeetria fraktaalid joonestatud, mitte arvutiga genereeritud.

Taavi Tulev (1984) on tegev ka muusikuna, tema helikunsti iseloomustavateks märksõnadeks on minimalistlik elektroonika ning tehnoloogilised helimaastikud, samuti salvestatud loodushäälte kasutamine. Lisaks on Tulev loonud helikujundusi mitmetele näitustele ning autori helikujundus on oluline komponent ka sellel näitusel. 

Tänud: Liisa Kruusmägi, Risto Tali, Elvis Takkis, Albert, Eesti Kultuurkapital, Vaal galerii, Valmiermuiža

Foto: Taavi Tulevi teos näituselt "Lõpmatus"

Lisainfo:

Vaal galerii
+372 6810 871
+372 5302 8766
galerii@vaal.ee
Tartu mnt 80L, Tallinn