Avaleht

LAURENTSIUSE NÄITUS "DEAD CHRIST SAID LOVE" 02.03.2012


Kolmapäeval, 14. märtsil kell 17
on kõik kunstisõbrad oodatud Vaal galeriisse, kus toimub artist talk Laurentsiusega. Vestlusringi kunstniku loomingust ning näitusest „Dead Christ said LOVE“ juhib Peeter Laurits.

Näituse avamine teisipäeval, 6. märtsil kell 17-19.
Näitus on avatud 1.-24. märtsini.

Esimesest märtsist on Vaal galeriis avatud
Laurentsiuse isikunäitus pealkirjaga „Dead Christ said LOVE“, kus on esitletud kümme spetsiaalselt selle näituse jaoks valminud maali.

Näituse keskmes on üks motiiv – pealuu – millega mängivad kõik kümme teost. Iseenesest pole pealuu motiiv Laurentsiuse töödes võõras, kuid nüüd on sellele lisandunud okaskroon, detail, mis üheksakümnendatel ehtis tema hiiglasuuri Jeesuseid. „Okaskroon isikustab“, põhjendab kunstnik selle nüansi lisamist motiivile. Ükski pealuudest pole maalitud agressiivselt otsevaates, vaid nad kõik saadavad vaatajale ümber nurga nukraid ja otsekui häbelikke pilke. Kunstnik ise ei anna näitusekülastajale kaasa omapoolset juhist nähtu tõlgendamiseks, leides, et seletades  kaotaks näitus koodi ja muutuks lihtsustatuks.

Tööde teostus on Laurentsiusele omaselt mitmekülgne: akadeemiline maalilaad kõrvuti  hõbedase, valgust peegeldava plekiga kaetud töödega. Tähelepanu püüavad imeväikesed pealuud  massiivsetes raamides, mis on üheltpoolt tänu põnevale kombineeritusele omaette vaatamisväärsus, teisalt sulandub nähtav terviklikku kompositsiooni. Kõike seda iseloomustab kunstnikule omane ülitäpne viimistletus. 

Näitus „Dead Christ said LOVE“ on Laurentsiusel neljas kord üles astuda Vaal galeriis. Varasematel aastatel on vaatajateni on jõudnud pompöössetes raamides vastandlikud portreed,  Assüüria sugemetega skulptuuripead ja veel mitmed teosed, mis on alati täis tsitaate ja parafraase. Seekord siis kõnetavad külastajat kurvameelsed pealuud okaskrooniga, lisandiks vaevumärgatav pleekinud mahakriipsutatud nühitud graffiti-jutumull „LOVE”. Kellel poleks aeg-ajalt tunnet, et Jeesus ei armastagi meid ja ta võib-olla ei tõusnudki üles ... või siiski.

Näitusetöödega saab tutvuda siin.


Laurentsiuse näitusest Sirbis.
Artikkel näitusest Eesti Päevalehes.
Intervjuu Laurentsiusega Klassikaraadio saates Delta.
Laurentsiuse näitus AK Kultuuriuudistes.


Lisainfo:

Galerii Vaal
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee