Avaleht

Björn Koop "_my PLAYGROUND" 27.04.2012

Näituse avamine 3. mail kell 19, avamise raames toimub kell 20 arhitektuuri välkloeng „LINN_inspiratsioon“.
Avamisel mängib plaate Hannaliisa Uusma.
Näitust on võimalik külastada 4. – 31. maini.

Vaata Alasti Kino eelvaadet näituse töö valmimisest.

Björn Koopi näitus on paljuski autori vaade endasse. Lapselik huvi autode vastu ja kirg neid joonistada on pärit juba Koopi õpingute ajast EKAs, mil noor tootedisaini tudeng õhtuti autosid joonistas ja maalis. Pärast seda tulid autodisaini õpingud väljaspool Eestit ning sukeldumine erialasesse maailma. Piltide loomine pakub autorile aga vajalikku väljakutset ja pinget ning samuti meditatsiooni endaga. Motiivi leidmine ning protsessi tehniline teostamine on kunstniku jaoks endiselt põnev ja naudingut pakkuv.

Näitusel olevad tööd on valminud eripärases tehnikas – teibimaalis. Selle tehnikani viis autori vajadus teha sirgeid jooni, mille saavutamiseks hakkas ta kasutama autodisaini protsessist tuntud teipi. Teibimaal loob hea võimaluse kontrollida jooni ja sobib seetõttu hästi arhitektuuri kujutamiseks. Nii leiabki mõningatest piltidest fragmente Frankfurdi ja Tallinna vaadetest. Kuigi viimastel aastatel on Koopi hakanud huvitama linna vaadete kujutamine, paeluvad teda ikka ja jälle tehnilised objektid nagu kraanad ja sillad, lisaks muidugi vanad autod ning ka hetked inimese liikumises.  

Pealkiri “_my PLAYGROUND” on autori sõnul inspireeritud näituse loomisel tekkinud iseendaks olemise tundest. See on nagu mänguväljakule jooksimine, kus kõik kutsub mängima, kuna pole piire mängu ja reaalsuse vahel. See ongi seesmine soov olla mina ise ilma valehäbita. Justkui tõdemine, et: “I am back on my PLAYGROUND”. 


Näitusel olevate töödega saab tutvuda siin.
 

Lisainfo:

Galerii Vaal
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee


Björn Koop Terevisioonis.
Kunstnik Kuku raadio saates Buum.