Avaleht

NOORE SKULPTORI PREEMIANÄITUS - VESTLUSRING REBEKA PÕLDSAMI JA GREGOR TAULIGA 28.05.2013


Reedel, 14. juunil kell 16 toimub näituse raames vestlusring Rebeka Põldsami ja Gregor Tauliga.  

Näitus on avatud 15. juunini.

***
4. juunil kell 18.00 avatakse Vaal galeriis Noore Skulptori preemianäitus, mis sel aastal kannab pealkirja „Dimensions Variable/ Erinevad suurused“. „Erinevad suurused“ on märkus, mida loeme enamasti kunstiteose „registrikoodi“ – pealkirja, autori nime, valmimisaasta ja materjali kirjelduse järel juhul, kui teose mõõtmeid on raske numbritega kirja panna. See on korrektne standardile vastav ääremärkus, mis määratleb ja on määratlematu korraga. Mõõtmete erinevus, suuruste mõõdetamatus, senimõõtmatud dimensioonid laienevad Vaal galeriist ootamatutesse paikadesse ja panevad vaataja nägema heli, kuulma valgust, haistma energiat ja miks mitte ka maitsma materjali.

Noore Skulptori Preemiat antakse sel aastal välja teist korda. Näitusel saab näha Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skulptuuriosakonna tudengite aasta kestel valminud tööde valikut, mille hulgast valitakse grand prix, II ja III koht, mis viivad võitjad selleaastasele Veneetsia Biennaalile. Eraldi kategoorias antakse auhind parimale välistudengile ning auhinna annab välja ka Adamson-Ericu muuseum, pakkudes oma lemmikule näitusevõimalust muuseumi aias.

Näituse raames toimub kaks artist talki kunstikriitikutega:
7. juuni kell 16 – Liisa Kaljula
14. juuni kell 16 – Rebeka Põldsam ja Gregor Taul

Näitusel osalevad kunstnikud: Aksel Haagensen, Anna Mari Liivrand, Art Nõukas, Eldar Jakubov, Henrik Rakitin, Jan Glöckner & Silke kleine Klavelage, Jessie Churchill, Kaarel Kütas, Kati Saarits, Kati Ots, Kristin Reiman, Laura Lehtinen, Natasha Fergusson, Sten Saarits

Näituse kuraator: Kirke Kangro
Kujundaja: Taavi Talve

Täname: Vaal Galerii, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Jaan Kompus

Fotol: Kati Saaritsa installatsioon

Videolugu näitusest AK Kultuuriuudistes.
Riina Eentalu tutvustas näitust Vikerraadio Kultuuriuudistes (Noore Skulptori näitusest alates 4:50).
Noore Skulptori näitusest Postimehes (veebis kättesaadav Postimees+ keskkonnas).
Artikkel näitusest Sirbis.

Lisainfo:
Vaal galerii 
+372 6810 871 
+372 5302 8766 
www.vaal.ee