Avaleht

LAURENTSIUS "ROOSA PUU" 17.03-13.04.2017

Näituse avamine on neljapäeval, 16. märtsil kell 17.
Näitus jääb avatuks 13. aprillini.

Teisipäeval, 28. märtsil kell 21 saab nautida Tallinn Music Weeki ja Tallinna Teisipäeva raames Kristiina Sillaku ja Laurentsiuse helilist ettekannet "Laurentsius meets Bach".


Näitusel “Roosa puu” Vaal galeriis esitleb Laurentsius ühte portreed ja ühte lillemaali varasemast ajast, et illustreerida seda, mis eelnes. Kõiki uusi teoseid võib liigitada loodusmaalideks ning see on kunstniku järjekordne eksperiment, et ergastada ja läikima lüüa üks tolmumaiguline žanr.

Loodus või maastik neis maalides on pigem ettekääne ja viide millelegi muule, sest enamjaolt on maastik siin taustaks või meeleolu loova kõrvaltegelase rollis. Peategelased on Laurentsiuse sõnul kergelt stiliseeritud kolmpall, vist lumemehed(naised), väga räämas vana kuusk, millest kunagi ei saanud jõulupuud, Henry Moore’i, Pablo Picasso ja mulligraffiti segu, figuurilaadsed armastajad, arvutud lendlevad objektid, jne. Autorile iseloomulikult näeb näitusel stiilide virvarri ja maaliliste trikkide paraadi.

Laurentsius on varemgi maastikke maalinud, viimati küll nii veerand sajandit tagasi, kunstiõpilasena.

Laurentsius (1969) on sündinud Kohtla-Järvel ja lõpetanud maali eriala Eesti Kunstiakadeemias. Aktiivse ja andeka kunstnikuna on ta saanud Kristjan Raua ja Konrad Mäe preemia, samuti teisi tunnustusi.

Näitusel olevate töödega saab tutvuda galerii kodulehel

Meediakajastus:.

Näitusekajastus kultuurisaates "OP" 21.03.2017


Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee