Avaleht

PEETER LAURITS & ANDRES LÕO "COMING SOON - UTOOPILINE EELMÄNG" 21.09.-27.10.18


Näituse avamine 20. septembril 17.00
Näitus jääb avatuks 27. oktoobrini
11. oktoober kell 18 toimub kunstnikega ARTISTTALK


“COMING SOON – utoopiline eelmäng” on Peeter Lauritsa ja Andres Lõo hübriidne näitus, mis koosneb fotoseeriatest, muusikast, helikunstist, videoteostest ja installatsioonidest.

Autorid kasutavad VAAL galeriid fantoomplatvormina, kus toimub ideede tutvustamine ja vahetamine ekspositsiooni, vestlusringide ja kontsertide näol. Fantoomplatvorm on positiivselt laetud metaruum, kus saab modelleerida nii olevikku kui tulevikku. See on paradigmade liuväli – miski, millel saab liikuda, kui pole teada, mille poole liigud.

Autorid küsivad, kuidas loodusliku elukeskkonnaga paremini häälestuda. Näituse keskseks teemaks on ühisteadvus ja inimese võrgustumine teiste eluvormidega. Sel hetkel, kui inimese närvikude ühendati pooljuhtkoega, ületati natura ja cultura väljamõeldud konflikt. Nüüd saab pooljuhtkoega ühendada ükskõik milliseid elusolendeid ja saada täiesti uusi mõtlevaid ja suhtlevaid konstellatsioone, kes suudavad teha asju ja esitada küsimusi, millega inimesed seni on hätta jäänud. Sünapsite mükoriisa emaplaadiga pole utoopiline kättesaamatu tulevikustsenaarium, vaid meie silme all vormuv tegelikkus.

Kõik, mis tulekul,
on COMING SOON.

Kaasautorid:
Sander Somma
Nathan Tulve
Johanna Ruukholm
Rommi Ruttas

Meediakajastus:
ERR
KUKU
SIRP-galeriikäik
SIRP-P. Lauritsa artikkel PäevalehtToetajad:
Click & Grow
Artproof
Overall
Kultuurkapital
Sadolin

Vaal galerii
+372 6810 871
+372 5302 8766
galerii@vaal.ee
Tartu mnt 80d, 10112 Tallinn