Avaleht

LAURENTSIUS "OOOO" 13.12.18-27.01.19


Näituse avamine 12. detsembril kell 17.
Näitus jääb avatuks 27. jaanuarini.

“Ühel kuumal aprillikuu õhtul tehti Suurupi lähedal jäävesises metsas kummastavaid fotosid hulpivast kummirõngast. Võpsik ja linnulaul, merevaigulik sulavesi täis peegeldusi ning varje, jää selle all õhkamas külma…”

Näituse "OOOO" kogu olemus tulenebki sellest seigast tollel aprillikuu õhtul. Laurentsiust inspireeris juhtumuse unenäolisus, tajunihe, kus reaalsuse sees on veelgi suurem reaalsus ning selle eitus. Lisaks veel kõik see, miks inimesed üldse maalikunsti armastavad.

Laurentsiusele omased tugev reaalsustunnetus ning elav kujutusvõime on omavahel segunenud. Nähtav ja nähtamatu on leidnud tee lõuendile ning lõuendid näitusele, kus kõigil on võimalus seda viimaks korraga näha. Detailirohkus esmalt jahmatab, kuid siis hakkavad erinevad elemendid ja kihistused üksteise järel end ilmutama.

Ka näituse pealkiri, mis markeerib suurel seinal nelja maali, mille ühendavaks motiiviks on kummirõngas, on üheaegselt tühi ja mitmekihiline. Pealkiri on justkui koodijupp või hoopis imestusest lahti jäänud suu. See kõik on info ja tähenduse tõlgendamise küsimus.

Laurentsius kaasab oma näitusele kunstinikud Katrin Piile ja Mairi Hüüdmaa.

Näitusefotosid saab vaadat SIIT

Meediakajastus:
ERR
Delta
Sirp
Postimees

Laurentsius (s 1969) on õppinud Tartu Ülikoolis kehakultuuri ja Eesti Kunstiakadeemias maalimist. Teda on tunnustatud Eesti Maalikunstnike Liidu auhinna (1999), Konrad Mägi preemia (1999), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2011), Kristjan Raua preemiaga (2014). Tema tööd kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja Turu Kunstimuuseumi kogudesse.
Laurentsius on esinenud näitustel Euroopas ja USAs.