Avaleht

NADEŽDA TŠERNOBAI NÄITUS "NSP" 07.09.2012

Näituse avamine ja vestlusring toimuvad 
teisipäeval, 11. septembril kell 21.
Näitus on avatud 12.-29. septembrini.


Küsimusele, mida tähendab näituse pealkiri „NSP“ annab vastuse avamisel toimuv vestlusring. Vestlusringi nagu ka kogu näituse märksõnad on meeste erootilisus, fallokraatilisus ja kunstipedagoogika.

Avamisõhtu arutelu leiab aset maalide keskel, kus üheks kangelaseks on teiste hulgas ka vestlusringi moderaator kunstiajaloolane ja galerist Indrek Grigor. Intrigeeriv temaatika tõotab lennukat arutelu. Kuhu see välja jõuab, selgub kohapeal.

Tšernobai on oma uuel näitusel valinud filmivõtetest väsinud Saksa pornotööstuse „staaride“ rolli keskmised Eesti mehed, kes vaatamata oma sotsialistlikule/aseksuaalsele kasvatusele on kesk-euroopalikult vabameelsed. Tšernobaid, kes on varem oma isikunäitustel intrigeerinud näiteks hiiglaslike ikonostaassete altarite ja verega maalimisega, iseloomustab igaveste ja aktuaalsete teemade käsitlemine kirglikult, läbi sügavalt isikliku tasandi ning sümbolismi prisma.

Näituse avamine ja vestlusring kuuluvad Tallinna Teisipäevade avaürituse programmi. Tallinna Teisipäevad on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse koordineeritud viies Tallinna galeriis toimuva spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega ürituste sari.


Loe Heie Treieri artiklit Sirbis.

Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee