Avaleht

TEDRESAAR/TOLSTING/SILDNIK/ELKEN (KURAATOR) "TIIU LIND 2" 05.02.2014

Näituse avamisõhtu on neljapäeval, 13. veebruaril kell 18. Avamisel viibivad kõik kunstnikud, kuraator Jaan Elken ning näituse peategelane Tiiu Lind. Näitus on avatud 11.-28. veebruarini.

Näitusel „TIIU LIND 2“ on Vaal galerii tuunitud ennetus- ja ravikeskuseks. Psühhiaater Tiiu Lind, kes paljude uurijate hinnangul võib olla Freudi reinkarnatsioon naise kehas, võtab näitusel vastu patsiente/külastajaid privaatses kabinetis. Patsiendid saavad neljasilmavestlusesse Tiiu Lindiga astuda eellindistatud DVD-programmide vahendusel.

Tanel Tolstingi klassikalised portreemaalid kompavad Tiiu sisemaailma. Perfektsed, naturalismi kalduvad portreed sisaldavad suurel hulgal psüühilist häiritust.

Matthias Sildniku ja Edgar Tedresaare koostöös valminud skulptuur „Ken und Barbie aus Estland“ kehastavad eestlase püüdlust kaasaegse euroopaliku ilu poole. Elame ajastul, kus paljud Eesti noored on viinud oma ilu Euroopa ja muu maailma tööturule. Käesolev näitus esitleb Esto Barbie alasti ilu kogu oma halastamatuses ja häbituses esmakordselt ka kodumaisele publikule.

Edgar Tedresaare puust ja lõuendist arhetüüpne külalisraamat „Sinu Võitlus“ on ravieesmärkidel avatud sissekirjutustele. Kasuta võimalust ja kirjuta Sinagi ennast sisse!

Matthias Sildniku videoinstallatsioon „Tiiu Lind/Pihtimused“ on märgilise tähendusega teos. Patsiendi ja psühhiaatri vahelise suhtluse eesmärgiks on patsiendi toimetulek iseenese probleemidega. Mis juhtub siis, kui psühhiaatrist saab kunstnik? Kui patsiendist saab vahend tema loovate eesmärkide saavutamisel? Kui doktorist kunstnik vaimustub patsiendi nõrkustest eelkõige selleks, et tunda ennast nagu päike? Tiiu Lind suudab kõike seda, ta on eredam kui tuhat päikest!

Näitus on jätk 2013. aastal Y galeriis toimunud näitusele „TIIU LIND“, mis oli osa Tartu Ülikooli maalikunsti eriala magistrikursuse projektist “Maal/dekonstruktsioon”. Kursuse juhendajaks ja näituse kuraatoriks on Jaan Elken.

Näitusel osalevad:
Tiiu Lind (TÜ arstiteadus – magister)
Tanel Tosting (TÜ maalikunst – magister)
Edgar Tedresaar (TÜ maalikunst – magistrantuur)
Matthias Sildnik (EKA skulptuur – magistrantuur)

Fotol: Matthias Sildnik & Edgar Tedresaar "Ken und Barbie aus Estland" (2013)

Näitusel olevate teostega saate tutvuda siin.

Lisainfo:
Matthias Sildnik
552 2573
msildnik2@gmail.com

Jaan Elken (kuraator)
554 0544
jaan.elken@ut.ee

Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee