Avaleht

JÜRI ARRAK "VÕRSE" 06.10.2016


Näituse avamine on teisipäeval, 11. oktoobril kell 17.
Näitus jääb avatuks vaid üheks nädalaks, 11.-16. oktoober.

Jüri Arraku 80. sünnipäeva tähistav väljapanek on oma mahult napp ning koosneb 15 eritõmmisest ja õlimaalist "Võrse". Niisugune on kunstniku enda valik; selle kaudu näeme ühe meie nimekama omamüüdi looja peegeldust tema senisest elukaarest.

1978. aastal valminud “Võrse” on asunud ateljees ning seda on seni näinud vaid kunstniku lähikond. Miks on pildi saatus olnud just selline, jätab autor tõlgendusvabaks. Ent isikliku tähtpäeva kontekstis kristalliseerus just see teos talle märgilisena - "Võrse" kui elualge sümbol, tähenduslik maamärk.

Graafika eritõmmised on autori üllatus oma kunsti austajatele.

"Olen viimasel ajal tegelenud peamiselt värvidega, maalimisega," märgib Arrak.  "Juubeliks tuli mõte täiendada oma senist must-valget graafikat värvipliiatsitega. Minu arvates teeb see pildi huvitavamaks. Mida teised arvavad, saab nüüd teada."

15 lehe hulgas on tema tuntud teoseid nagu "Koos lõviga", "Lagendikul", "Mäng inimestega", "Mineviku varjud" jt. Kõik need meie kultuuri silmamälus olevad tööd on nüüd ainueksemplaris saanud värviväärinduse.

Näituse avamise päeval toimub galeriis ka konverents, kus Jüri Arraku loomingust lähtuvalt kõnelevad Jüri Engelbrecht, Mart Kalm, Mare Kõiva, Tõnu Viik, Tõnis Tatar ning Krista Aru.

Meediakajastus:

ERR videod konverentsi ettekannetest siin

Fotod näituse "Võrse" avamiselt siin

Teostega saab tutvuda galerii kodulehel