Avaleht

LESLIE LAASNER JA BJÖRN KOOP "SISEMINE PÕLEMINE" 2.06-7.07.2017Näituse avamine reedel, 2. juunil kell 20.
Näitus on avatud 3. juuni - 7. juuli.

Avamisüritus toimub elektroonilise muusika saatel, kus biite valivad Inga Vatsk Laasner ja Hannaliisa Uusma.
Ilusa ilma korral kandub reiv õue ja linna.

Õrnas mehepoja-eas, kui kõvaketas on alles tühi, algab ajus informatsiooni talletamine mälupiltide kujul koos "wow"-efektiga. Värvid, helid, lõhnad vajutavad arenguvundamenti reljeefse jälje, mida pole võimalik terve elu jooksul peast kustutada ega ümber programmeerida.

Björn Koop ja Leslie Laasner on mõlemad justkui sündinud garaažis, kus Weberi karburaatoritest õhkuv bensiin hullutab absindina kõiki meeli ja kirjutab alla otsusele – „Sinust, mees, saab petrolhead!“ Näitus “Sisemine põlemine” koondab kahe petrolheadi maaliloomingut. Björn vaatab maailma tihti väljast sisse - jooned ja geomeetria avavad koodluku tema peas, kus peitub lihtne konstruktsioon, täiusliku disaini saladus. Leslie loomemeetod põhineb emotsioonidel ja vormidel, mis tekivad näiteks roolides oma metallist elu-unistust üle Itaalia alpide, läbi öise Berliini või üldse ilma igasuguse põhjuseta Nuustaku viljapõldude vahel, justkui olematu linateose "Motoromantika" avaplaanis.

Leslie Laasner on lõpetanud Tartu Kunstikooli 1994 ja Eesti Kunstiakadeemia 1998, pärast seda heitis aga pliiatsid kohe nurka ja asus aktiivselt tegelema hoopis muusikaga. Tänaseks on Leslie ennast kirjutanud Eesti pop- ja elektroonilise muusika ajalukku ning tegelenud kõige muuga peale omandatud hariduse – ta on ka kolumnist, reklaamikirjutaja, motoentusiast. Auhinnariiul on kullast lookas. Kunagi enesele antud lubadus siiski ka maalimisega alustada saab nüüd siin täide viidud: see on Leslie esimene galeriinäitus.

Sama mitmekülgne ja komplitseeritud kui Leslie on ka Björn Koop. Ta on käinud Laste Kunstikoolis Tartus ja lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2005 ning praegu töötab Frankfurdis autodisainerina. Kunstikoolidest läbi käinud ning disaini õppinud Björn on paralleelselt autode disainimisele pannud abstraktses võtmes autod ning nende liikumise teibi või värviga nii lõuendile kui ka seintele. Björni eelnev näitus Vaal galeriis oli kui avatakt näitusele „Sisemine põlemine“. Siis hakkasid mitmed niidid hargnema, mis viisid huvitavate installatsioonide ja koostöödeni põnevate muusikute, illustraatorite ja teiste loovvaldkondade viljelejatega. Tegelikult sütitas seda kõike sisemine põlemine.

Meediakajastus:
Eesti Ekspress
Postimees

Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee