Avaleht

MANFRED DUBOV "MA TULEN MITMEST KOHAST KORRAGA" 19.01-22.02.2018“Ma tulen mitmest kohast korraga” on Manfred Dubovi isiknäitus ning erinevaid meediume hõlmav kunstiprojekt. Juhtivaks teemaks on inimese hinge ja keha moondumine. Suuremõõtmelised maalid on esitatud ruumiinstallatsioonis, mis võtab arvesse Vaala mahukat näitusesaali.

Kujundus on valminud koostöös arhitektuuristuudioga Punktiir. Projekt haarab publikut kaasa tantsu, muusika ja näitemänguga. Kunstiprojektis lööb kaasa koreograaf Kaspar Aus, kes teiseneb sarnaselt maalidel olevatele tegelastele. Samuti kujuneb ümber ka näitleja Ragne Veensalu, kes selle juhtumise käigus avastab end mõtteruumis hoopiski uues kohas. Maalidel on jutustada lugu, millest osa on edastatud heli kujul. Lindistused on valminud Manfred Dubovi ja Tintura bändi koostöös. Projekti haridusprogramm kutsub lapsi ja täiskasvanuidki proovima kunsti loomist ka ise ning võtma osa lühikesest esmaabiharjutusest. Töötubasid viib läbi kunstnik ja kunstiõpetaja Gerttu Juhkam ning antropoloog Saskia Lillepuu, kes tegevuste kokkupanemisel ja läbiviimisel lähtuvad kunstihariduse ja -teraapia perspektiividest. "Ma tulen mitmest kohast korraga" ei ole traditsiooniline maalinäitus, vaid pigem laboratoorium, kus moondumiste ühisala uuritakse kunsti võtete abil.

Manfred Dubov on kunstnik ja meedik. Dubov on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli intensiivõe eriala. Aastate jooksul on tal olnud hulk isik- ning grupinäitusi nii Eestis kui ka välismaal. Mitmeid näituseid hõlmav maalikunstiprojekt kannab nime “Ma tulen mitmest kohast korraga” (2008-2018). Aastal 2016 ilmus raamat “Täna leitakse kõik üles”, mis nomineeriti Betti Alveri kirjandusauhinnale ja Värske Rõhu luule aastapreemiale. Oma loomingus keskendub Manfred Dubov elusündmuste kujutamisele, kõnetades mõistuse ja tunnetuse seoseid, kasutades selleks erinevaid meediume nagu maal, sõna, heli ja liikuv pilt. Lisaks töötab Manfred Dubov kiirabis ja koolitab nii kiirabi kui ka esmaabi teemal.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Moodne Valgustus, AkzoNobel, Baltlux ning Licht.

Näituseteostega saab tutvuda siin

R 19.01
kl 15 Esmaabiharjutus / Vestlus Manfred Duboviga ✓
T 23.01
kl 17 Performants-etendus*✓
R 26.01
kl 17 Performants-etendus* / Luulekava**✓
L 27.01
kl 14 Performants-etendus* / Luulekava**✓
kl 15 Esmaabiharjutus / Vestlus Manfred Duboviga✓
K 31.01
kl 12-17 Loov Laboratoorium***✓
N 01.02
kl 14-19 Loov Laboratoorium***✓
R 02.02
kl 14-19 Loov Laboratoorium***✓
kl 17 Performants-etendus* / Luulekava**✓
L 03.02
kl 14 Performants-etendus* / Luulekava**✓
kl 15 Esmaabiharjutus / Vestlus Manfred Duboviga✓
R 09.02
kl 17 Performants-etendus* / Luulekava**✓
L 10.02
kl 14 Performants-etendus* / Luulekava**✓
kl 15 Esmaabiharjutus / Vestlus Manfred Duboviga✓


* Kaspar Ausi performants-etendus “Muteerume muteerume”
** Ragne Veensalu luulekava “Muteerumine”
*** Eksperimentaalse joonistamise ja maalimise laboratoorium igas vanuses huvilistele


Helikujundus: Tintura (Karoliina Kreintaal, Taavet Niller, Lauri Täht)
Näituse kujundus: Punktiir (Eve Komp, Kristi Tuurmann, Grete Veskiväli)

Meediakajastus:
ERR
SIRP


Vaal galerii
+372 6810 871
+372 5302 8766
galerii@vaal.ee 
Tartu mnt 80d, 10112 Tallinn