Toimunud näitused

TIIU PALLO-VAIK "VAIKELU"

 
Näituse avamine on neljapäeval, 16. juunil kell 17.
Näitus on avatud 17. juunist 15. juulini.

21. juunil kell 17 ootab Vaal galerii Tiiu Pallo-Vaigu kolleege ja kõiki kunstisõpru vestlusõhtule, kus kunstnik räägib oma loometeest ja kunstist.

Tiiu Pallo-Vaik alustas oma juubelisünnipäeva tähistamist 12. mail Vabaduse galeriis avatud näitusega oma viimaste aastate akvarellidest, mis on inspireeritud Ahvenamaast. Juubeliaastat jätkab 16. juunil avatav näitus "VaikElu", mis hõlmab peamiselt õlimaale, aga ka vanemaid akvarelle aastatest 1978–2015. Näituse kuraator on Mai Levin.

Tiiu Pallo-Vaigu varasem abstraktne, aga ka sürrealismi ja pop-kunsti sugemetega looming ANK’64 tegutsemise aegadest oli väljas Tallinna Kunstihoones rühmituse näitusel 2013. aastal. ANK’64 oli otsingurõõmus seltskond ning 1960ndatel niisama tähtis kui Eesti Kunstnikkude Rühm 1920ndatel.

Vaal galerii näitus alustab just tema isikupärasest panusest hüperrealismist mõjutatud ja slaidi kasutavasse 1970ndate maalikunsti. Selleaegseid tugevatele valgusvarju kontrastidele ülesehitatud akvarellkompositsioone hindab ta ise ning need on ka paljudele meelde jäänud. Mõnevõrra fotolik valgusemõju ühendub nägemusliku pildiruumiga tema figuraalsetes õlimaalides. Sellal avastab Tiiu Pallo-Vaik tegelikult valguse lummuse, mida asub analüüsima järgneva perioodi n.ö. puäntillistlikes õlimaalides-akvarellides, ning liigub mitmekesiselt läbitöötatud maalipinna suunas. 1980ndatel valitsenud värvipalangu asemele astub 1990ndatel heledate akvarellide nüansipeenus, millesse lõikuvad kollaažipinnad ja kontrastsete pintslilöökide sagarad.

Sajandivahetusel hakkab teda üha enam köitma suureformaadiline, vahel kaheosaline overall painting õli-akrüüli tehnikas, millesse ta kohati lülitab kollaaži. Maaliline voog on rajatud tundlikele nüanssidele, pehmetele üleminekutele, valdavalt murtud toonidele, mille kõrval seda sügavamalt pääsevad kõlama intensiivsed punased või sinised. Selles voos on vahel aimatavad mingid maastikud, mägede või hoonete siluetid, ning seda katkestavad aeg-ajalt põiked teistsugusesse, geometriseerivasse või lineaarsesse laadi, ent põhiliselt kõneleb kunstnik värvi kaudu, mis kiirgab valgust. See on värvi ja valguse Elu, mis Tiiu Pallo-Vaigu maalides valitseb. See on maalikunsti elujõud.

Näituse puhul ilmub kataloog, mille on kujundanud Katrin Kaev.


Näitusel olevate teostega saab tutvuda galerii kodulehel.


Vaal galerii
+372 6810 871
+372 5302 8766
galerii@vaal.ee