2011

ANNE PARMASTO MAASTIKUD NÄITUSEL „TUUL II” GALERIIS VAAL 1.2.2011

Pressiteade

Anne Parmasto maastik

Näituse avamine 3. veebruaril kell 17.
Näitust on võimalik külastada 2.–26. veebruarini.

Kunstiavalikkusele pole uudis, et peamiselt abstraktsionistina tuntud Anne Parmasto (s 1952) ammutab inspiratsiooni vabas õhus maalitud maastikest. Seekordsel isiknäitusel Vaalas esitabki Parmasto alati oma loomingusse kuulunud, ent vähe eksponeeritud maastikuvaateid – peamiselt maale, aga ka joonistusi ja visandeid.

Oma jõulistes kirgaste toonidega abstraktsioonides maalib Parmasto enamasti läbi elamusi, mida talle pakuvad looduse suured ja väikesed imed, põnevad valguse-värvi vaatemängud ning võimsad panoraamid. Suviti ja reisidel kogutud ainese talletab kunstnik kohapeal valminud piltidesse – need pole aga pelgalt abimaterjal, vaid Parmasto loomingu iseseisev osa, mis kõneleb kunstniku koloriiditunnetusest.

Silvia Jõgeveri käe all kunstiõpinguid alustanud Parmasto on pärast ERKI maalikunsti eriala (sh teatridekoratsiooni lisaeriala) lõpetamist (1981) olnud ka ise tegev pedagoogina, alates 1998. aastast Tartu Ülikooli kunstide osakonnas ja enne seda Tallinna Pedagoogilises Instituudis (1981-1994).

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.


Pressiteate koostas Barbara Einmann

Lisainfo:

Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee