Avaleht

NELLY DRELLI ISIKNÄITUS “VÄLGATUS” 5.1.2011

Pressiteade

Nelly Drell. Välgatus (2010) õli, lõuendNäituse avamine neljapäeval, 13.01 kell 17–19
Näitus on avatud 06.01–29.01

Klassikalise realistliku maalikooliga, kuid alati üllatusi pakkuv Nelly Drell (s 1979) on seekord maalinud silmi ning neis välgatavaid vaateid. Saateks näitusele sõnab kunstnik: “Me oleme pidevalt tunnistajaiks oma elu saatvatele sündmustele. Iga kogetud hetk on kordumatu, kuid samaaegselt vaataja silmadest tagasi peegeldudes kutsub iga ainulaadne hetk esile universaalseid tunded nagu hirm, rõõm, rahu jne. Erinevates inimestes tekitavad neidsamu üldiseid tundeid aga sootuks erisugused hetked. See, kas näha ja mida näha on meis endis!”

Oma maalidega soovib Drell edastada kõigile arusaadavat sõnumit – jäädvustades elu lihtsaimaid hetki, püüab ta luua dialoogi oma kunsti ja publiku vahel: „Tahan väljendada meid kõiki ümbritsevaid kannatusi ja rõõme, et sünniksid tugeva emotsionaalse laenguga maalid, mis peegeldavad tänapäeva, kuid on samas mõjutatud sellest, mida on tehtud enne mind. Minu tööde eesmärgiks on tekitada tundeid, käsitledes vaimseid küsimusi. Igal maalil on jutustada omaette lugu, iga maali on kujundanud ja mõjutanud minu elus toimuvad sündmused.”

Enese elust inspiratsooni ammutava Drelli peegeldustes on praegu kesksel kohal hetked perega, millest noor ema rõõmu ja rahulolu leiab. Sellega on katsetada armastava kunstniku mitmekülgsesse teemaderingi lisandunud peresuhted.  Üllatavaid uuendusi on ka värvikasutuses, tõtt-öelda küll grayscale’is, kuid see hüpe on erandlik ning teenib kindlat eesmärki.

Ootuspäraselt paistab näitusel silma Drelli juures varemgi kiidetud maalitehniline meisterlikkus ning hea treenitud käsi, kas ka loodetud kasvamine? Välgatuste näitusel on see, kas näha ja mida näha, vaatajais.


Pressiteate koostas Barbara Einmann

Lisainfo:

Vaal galerii
6810 871
5302 8766
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee


Loe Teet Veispaki artiklit Postimehes siit.
Loe Maarja-Liis Arujärve artiklit ajalehes Pealinn siit.
Loe Ragne Nukki artiklit Äripäevas siit.