Avaleht

AUGUST KÜNNAPU JA TEMA INIMESED 03.09.2007


Kolmapäeval, 5. septembril kell 17 avab August Künnapu (s. 1978) Vaal galeriis maalinäituse “Inimene”.

Tegemist on noore produktiivse kunstniku portreede näitusega, kuhu ta on üles rivistanud inimesi enda lähedalt. Künnapu on oma teemaderingi kaudu liikunud seega isiklikumale tasandile, mis sobib hästi kokku ka tema isikupärase ja intiimse maalimislaadiga.

Nii võib väljapanekut pidada omamoodi jätkuks Künnapu eelmisele näitusele, kuhu ta koondas kokku portreid perealbumist ja sugulaste ringist. Seekordsel näitusel näeme inimesi, keda võib pidada kunstniku sõpradeks: olgu siis tegemist kauaaegsete lapsepõlve- või keskkoolisõprade, reisidel kohatud toredate tuttavate, onutütre, või kunstniku sõprade-mõjutajatega kirjandus- ja muusikamaailmast, teiste seas näeme näiteks Künnapu lemmikkirjaniku Paul Austeri ja vene menubändi Zemfira portreesid.

Valides välja silmajäävaid ja põnevaid kujundeid, maalib Künnapu üldiselt fotode põhjal, kuid foto on tema jaoks vaid vahend ja lähtematerjal, millest ta kujundab oma mälupiltide ja subjektiivsete emotsioonide põhjal uue tulemuse, pakkudes meile oma ekspressiivse ja kirkavärvilise veidi nihestatud reaalsuse.

Künnapud ja tema sõpru saab Vaalas näha 22. septembrini.

Näituse töödega saab tutvuda siit.

Lisainfo:
Mari Volens
galerii@vaal.ee
681 0871


Loe Riin Kübarsepa artiklit Eesti Päevalehest