Avaleht

AASTA PRESSIFOTO VAALAS 28.02.2006

Pressiteade

2. märtsil kell 16 avati Vaalas taas pressifoto aastanäitus. Eesti Ajalehtede Liidu algatusel toimuv näitus koondab paremikku 2005.a meedias ilmunud piltidest, mis osalevad aasta pressifoto konkursil. Uudis- ja olemusfoto kategooriasse jaguneb ligi 120 tööd, mille hulgast kuulutatakse välja pressifoto preemia laureaadid. Võrreldes eelmiste aastatega on konkurents tihenenud, oluliselt on suurenenud olemusfotode hulk.

Pressifoto on oma olemuselt suurte masside poolt tarbitav nähtus. Aina peale voolava infotulva all on sellel paratamatult väga lühike eluiga, selgitab kunstiteadlane Eha Komissarov. Ometi on sel olnud oluline panus kogu maailma foto ajaloos. Uudisest lahutamatuna on pressifoto juures eluline tähtsus tekstil, mis fotot pildiallkirjana saadab. Kuidas foto ennast tõestab, kui ta on välja tõstetud uudiste voost ja ajaleheveergudelt, näeb alles tagantjärele.
Eesti Ajalehtede Liidu poolt esile tõstetud tööd paistavad silma universaalsete emotsioonide tabamise poolest. See toob avalikkuses kajanud sündmused ja isikud vaatajale lähemale ning aitab mõista nende inimlikke tundeid ja ajendeid. Ärieliidi ja poliitika pommuudiste kõrval leiavad kajastust ka pehmemad teemad, mis lahutavad meelt, mõjuvad vahvalt ja empaatiliselt. Pressifoto žürii tunnustab Eesti fotograafide paranenud võimalusi kajastada ka rahvusvaheliselt olulisi sündmusi.
Eelmisel aastal võitsid nii uudis- kui olemusfoto kategoorias Äripäeva fotograafid. Seekordsed laureaadid kuulutati välja 2. märtsil Ajalehtede Liidu pressipeol Rock Cafes.

Näitus jääb avatuks 18. märtsini.


Ellu Maar

Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871