Avaleht

LÄÄNE KAASAEGNE KUNST VAALAS 05.04.2006

Pressiteade

Reedel, 7. aprillil kell 17 avatakse Vaalas vanema ja kaasaegse väliskunsti näitus Guido Sammelselja erakogust. “Isiklikud valikud” esitleb tuntud autoreid: Edvard Munch, Gustav Klimt, Henri de Toulouse-Lautrec, René Magritte, Robert Rauschenberg, Andy Warhol, Michael Bevilacqua jpt.
“Isiklikud valikud” esitleb üht võimaliku viisi kõnetada väliskunsti. See on erakoguja subjektiivsete eelistuste põhjal kujunenud kogu, mis juhatab vaataja üht võimalikku rada pidi läbi lääne modernistliku ja kaasaegse kunsti.

Tingikult ajastupõhiselt kaheks jaotatud väljapanek esitleb juba klassikute hulka kuuluvate autorite graafikat ja joonistusti alates 19. sajandi teisest poolest ning jõuab välja tänapäevase popkunstini. Eraldi joonistub välja Edvard Munchi viis graafilist lehte, mis käsitlevad armastuse, mehe ja naise, erootika, kire ning surmaga seotud küsimusi. Henri de Toulouse-Lautrecilt on väljas kaks väikesemõõtmelist intiimset joonistust. Andy Warhol üllatab eelpopiliku joonistusega ning Robert Rauschenbergilt on väljas tema krestomaatiasse kuuluv töö.
Kaasaegsest kunstist on esindatud nii ameerika neopopi säravaimaid tähti Michael Bevilacqua kui ka süngema koega taani kunstnik Michael Kvium. Suuremõõtmelised tööd heidavad sotsiaalse pilgu täna maailmas toimuvale.
Kujundaja on Andres Tolts.
Näitus jääb avatuks 21. aprillini.

Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871
galerii@vaal.ee
www.vaal.ee

Loe Tiina Kolgi artiklit Äripäevast