Fahle Restorani galerii

VALERI VINOGRADOV SOOVIB HEAD ISU!

Valeri Vinogradov - Metallist töö nr 4
Pressiteade

4. maist on Fahle kohvik-restoranis avatud Valeri Vinogradovi näitus “Bon Appetit (1998-2008)”, kus väljapaneku moodustab valik töid eri perioodidest ja seeriatest.

Vinogradov on sündinud ja lapsepõlves elanud Moskvas, ka tema töödes peegeldub rahvus ja päritolu. Ta võib uhke olla õigustusega – Eestis pole vene rahvusest läbi löönud kunstnikke just kuigi palju.

» Loe edasi...

MALLE LEISI MAALID FAHLES

Malle Leis - Variatsioon sinises VIPressiteade


2. märtsist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Malle Leisi maalinäitus “Variatsioonid”.
Leis on lõpetanud 1967. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi ning tegelenud sellest ajast alates vabakutselise kunstnikuna viljeledes nii akvarelli, maali kui ka serigraafiat. Tema lemmikteemadeks oli, on ja tõenäoliselt ka jääb kõik elus ja naturaalne meie ümber – leiame tema töödelt puu-ja juurvilju, marju, lilli, taimi ja putukaid.

» Loe edasi...

EDUARD ZENTšIKU MUINASJUTULISED MAALID FAHLES

6. jaanuarist on Fahle kohvik-restoranis avatud kunstniku Eduard Zentšiku (s.1975) maalinäitus “Other time”. Näitus jääb avatuks 28. veebruarini.

Eduard Zentšik on sündinud ja elab Sillamäel. Ta on lõpetanud 2003 graafilise disaini eriala Eesti Kunstiakadeemias. Esialgu paelus teda kunstnike eluviis, millest kasvas välja sügavam huvi ja veendumus hakata ka ise kunstnikuks.

» Loe edasi...

PRIIT PANGSEPA MAALID FAHLES


1. aprillist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Priit Pangsepa (s. 1966) maalide näitus. Väljapanek koosneb õlimaalidest, mis pärinevad aastatest 1989 – 2006. Näitus „Pangsepa valikud” jääb avatuks mai lõpuni.
Pangsepp elab ja töötab Viljandis. Alates 1988. aastast kuulub ta kunstnikerühmitusse Kursi koolkond, olles ise üks asutajaliikmetest. Kursi ei ole koolkond tavapärases mõistes, kuna igal liikmel on  oma stiil, rühmitust liidab ühine mõtteideoloogia. Koolkonda kuulumine on olnud kunstnikule olulise tähtsusega, kuna tänu Kursi kaaslastele on Pangsepp pühendunud just maalimisele. Tänavu tähistavad mõttekaaslased 20ndat tegutsemisaastat.

» Loe edasi...

JÕULUSALONG FAHLE KOHVIK-RESTORANIS


Pressiteade

2. detsembrist 5. jaanuarini on Fahle kohvik-restoranis avatud Jõulusalong, kus on võimalik näha väljapanekut Eesti erinevatelt kunstnikelt.
Jõulusalong lõpetab Fahle tänavuse kunstikalendri (6 isikunäitust).

» Loe edasi...

IVO VINOGRADOVI MAALINÄITUS FAHLES


30. septembrist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Ivo Vinogradovi maalinäitus “Naistest”. Näitus jääb avatuks novembri lõpuni.

Ivo Vinogradov (s. 1979) on lõpetanud 2002. aastal Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala, kuid tema ekspressionistlikud maalid ei tekita kahtlusi kunstniku pädevusest ka maali erialal. Pigem võib nahakunsti õpinguid pidada isegi üheks tõukeks, kust maalimisharjumus noorele autorile külge jäi – Vinogradov meenutab muiates, et maalimine oli üks vähestest ainetest, kust ta kunagi ei puudunud.

» Loe edasi...

JUSS PIHO MAALINÄITUS FAHLES


29. juulist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Juss Piho (s. 1963) maalinäitus “Istujad ja astujad”. Näitus jääb avatuks septembri lõpuni.
Juss Piho on laiemale publikule eelkõige tuntud graafiku ja raamatuillustraatorina, kuid formaadi kasvades ja teisenedes on Pihost saanud maalikunstnik. 2002. aastal avati kunstniku esimene maalinäitus, valitud suund on ennast tänaseks õigustanud.

» Loe edasi...

ANNA LITVINOVA-MERILO LOOMEREISIDE TÖÖD FAHLES


2. juunist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Anna Litvinova-Merilo näitus “Tour de Force”. Näitus jääb avatuks juuli lõpuni.

Anna Litvinova-Merilo sündis 1976. aastal Peterburis (sellal Leningrad), juba 11-aastasena asus ta elama Eestisse. Kunstihuvi päris emalt, kes oli toona  kuulsas Muhhina- nimelises Kõrgemas Kunstikoolis õppejõud. Lõpetanud sünnilinnas laste kunstikooli, jätkas ta Eestisse asudes  õpinguid Tallinna Kunstikoolis. Kõrgema hariduse omandas  Eesti Kunstiakadeemias, lõpetades maali eriala 1998. aastal cum laude.

» Loe edasi...

ADO LILLE AKTINÄITUS FAHLES

Pressiteade   

1. veebruarist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Ado Lille aktinäitus “Naiste seltskonnas”. Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni.

Ado Lill, kes sai vaatajaskonnale tuntuks abstraktsionismi esimaalijana, on teinud peale 35 aastat selle žanriga lõpparve ning huvitub figuuridest. Tema loomingus on kesksele kohale tõusnud naine. Kunstnikule meeldib naise keha uurida nii paksu pastoosse värvikihi kui täpsete joonte abil.

» Loe edasi...

RUTT TULVINGU "VANAD SEINAD" FAHLE KOHVIK-RESTORANIS

Pressiteade

11. detsembrist on Tallinnas Fahle kohvik-restoranis avatud Rutt Tulvingu näitus, kus esitletakse väljapanekut graafiliste lehtede sarjast “Vanad seinad”. Näitus jääb avatuks jaanuari lõpuni.
Rutt Tulving on tuntumaid eestlasest kunstnikke maailmas. Rahvusvaheliselt menukas kunstnik elab ja tegutseb Kanadas. Erialase hariduse on ta omandanud õppides maalimist Ontario Kunstikolledzis Torontos, graafikat Kalifornia Kunstikolledzis Oaklandis ja täiendanud ennast Pariisis. 1977. aastal valiti Tulving Kanada Kuningliku Kunstiakadeemia liikmeks.

» Loe edasi...

[ « ] [1..10] [11..11] [ » ]