Rändnäitused

ARNO VIHALEMMA MAALID


2007. a sügisel korraldas Vaal galerii ühe järjekordse Välis-Eesti kunsti projektina poeedi ja kunstniku Arno Vihalemma rändnäituse. Pärnus sündinud Pallase kooliga kunstnik pages sõja ajal Rootsi, kus tegutses elu lõpuni. Näitusel esitleti pigem poeedi ning graafikuna tuntud Vihalemma varjatumat ning vähem nähtud poolt – mahukas näitus tutvustas kunstniku hilisemat maaliloomingut. Enamikku töid eksponeeriti Eestis esmakordselt ning maastikud, aktid ja abstraktsemad tööd andsid Vihalemma maalilisest küljest põhjaliku ülevaate.

» Loe edasi...

LIPUVÄRVID EESTI KUNSTISLipuvärvid eesti kunstis on üks Vaal galerii rändnäitustest, mis koondab rahvuslipu motiivi alates 1950ndatest. Näituse idee sündis mõttevahetusest Eesti Üliõpilaste Seltsiga, väljapaneku koostamisel teeme koostööd Eesti Rahva Muuseumiga. Näituse esimene etapp toimus 2007.a kevadel Stockholmi Eesti Suursaatkonnas fookusega väliseesti kunstile. Näitust on plaanis eksponeerida järgmisel aastal Tallinnas, Tartus ja Narvas juba laiendatud vormis.

» Loe edasi...

KAPIST VÄLJA! 60 KUNSTNIKU PORTREED2006.a suvel korraldas Vaal galerii rändnäituse “Kapist välja! 60 kunstniku portreed”, mis toimus Haapsalu Linnagaleriis, Tartu Kunstimajas ja Vaal galeriis. Suveprojekt koondas kunstnike portreid ja autoportreid 1940-60ndatest aastatest, kokku ligi 60 tööd 30-lt autorilt.

» Loe edasi...

METSIKUD MAASTIKUD. EDUARD KUTSARI TÖID ERAKOGUST


2006.a suvel kureeris Vaal Urmas ja Kaja Kivisalu erakogu põhjal Eduard Kutsari tööde näituse „Metsikud maastikud“. Mahuka Kutsari loomingule keskendunud kogu esitlemine andis laiemale kunstipublikule võimaluse tutvuda selle kunstniku omapärase loodustunnetusega. Väljas olid peamiselt väikeseformaadilised maastikumaalid, aga ka müstilised fantasmid ja autoportreed.

» Loe edasi...

HERMANN TALVIK 100


2006.a täitus 100 aastat Hermann Talviku sünnist. Vaal
galerii koostas selle tähistuseks näituse Talviku maalidest,
et aidata Eestis väärtustada Rootsis Funäsdalenis elanud ja töötanud kunstniku loomingut, kes kuulub ometi olulise osana Eesti kunstipilti. Värviküllased ja maalilised pildid on enamuses valminud Rootsis ja Hispaanias, kus asus kunstniku suvekodu. Ligi 30 maalist koosnev näitus toimus Stockholmi Eesti Suursaatkonnas ja hiljem Viinistu kunstimuuseumis.

» Loe edasi...

TAASAVASTADES KIHNUT. VALDEMAR VÄLI


2006.a suvel korraldas Vaal Kihnu saarel Valdemar Väli tööde suvenäituse, kus oli väljas kunstniku 1950ndatel Kihnu saarel loominguliste komandeeringute käigus valminud tööd. Väli on üks paljudest kunstnikest, keda Kihnu-temaatika on inspireerinud, ta maalis Kihnus peamiselt maastiku- ja olustikumaali ning mere- ja rannatemaatikat, mis on tema loomingus olnud läbivalt olulisel kohal. Näitus  koostati Tartu Kunstimuuseumi, K. Pätsi Vabaõhukooli ja mitmete erakogude põhjal.

» Loe edasi...

AJALEHT EESTI KUNSTIS

Eesti Päevalehe 100. ilmumisaasta tähistamiseks
korraldas Vaal toimetuse kutsel 2005.a rändnäituse
 “Ajaleht Eesti Kunstis”, mis esitles ajalehe ja meedia temaatikat eesti kujutavas kunstis. Märtsis Vaalas avalöögi saanud näitus ringles aasta vältel Eesti suuremate linnade galeriides: Pärnu Linnagaleriis, Tartu Kunstimajas, Viljandi Linnalgaleriis, Rakvere Linnagaleriis, Narva Muuseumi Kunstigaleriis ja taas Tallinnas Adamson-Ericu muuseumis. Näituse rõhuasetused olid valitud vastavalt eksponeeritavale paigale ja tööde valik varieerus igas näitusekohas, ulatudes lõpuks tähelepanuväärse suuruseni.

» Loe edasi...