Avaleht

PRESSITEADE: MINU KALLIS PARANOIA 20.11.2009

MINU KALLIS PARANOIA

Meediakunsti näitus 25.11 - 12.12 galeriis Vaal (avamine 24. 11 kell 17). Osad meist arvavad, et riiklikud struktuurid jälgivad neid liiga palju; osad meist arvavad, et struktuurid ei jälgi neid piisavalt, et neid kaitsta; osadele meist tundub, et neid jälitatakse kogu aeg tundmatute jõudude poolt; osad jällegi arvavad, et kõikvõimas Jumal hoiab neil silma peal; osad meist arvavad, et nad pole piisavalt head; osad arvavad, et nad on liiga head ülejäänud maailma jaoks; osad meist ei ole rahul oma kehaga; osad meist on kehad minetanud ning tegutsevad vaid virtuaalsetena.

Enamikul meist on paranoiad. Me maadleme omaeneste maaniate ja luuludega. Meil on isiksusehäired ja skisofreenia. Meid ümbritsevad kõikehõlmavad vandenõude võrgustikud. Me ei usalda midagi ega kedagi. Hirmud, tabud ja luulud on vallanud kõik meeled ja elavad oma eraelu meie sees ka ajal, mil me reede õhtul klubis rokime. Kinnismõtted ja sundneuroosid moodustavad igapäevaellu segase virvarri, ronides lagedale aega ja kohta valimata. Mida me tegelikult pelgame või mis meil omal moel hakkama aitab saada? Millest me oma loomeideid ammutame? On see omaenese keha, lörriläinud suhted, ümbritsev klantsajakirjade ja meediamaailm, poliitika, virtuaalkeskkond või hoopis miski muu? 

Kunstnikud: Mare Tralla, Dagmar Kase, Piret Räni, Piibe Piirma, Riin Rõõs,Eve Arpo, Merle Kannus, Erki Kannus, Raul Viitung, Karel Koplimets, ShawnPinchbeck (Eesti/Kanada), Chris Driedzic (Kanada), Susanna Hood (Kanada), Karo Szmit (Austria), Alexandra David (Prantsusmaa), Ernest Truely(Eesti/USA). 

Näituse kuraatorid: Piibe Piirma, Jane Suviste, Piret Räni.
Kontakt: 5131555 

Eesti Meediakunstnike Ühing, www.martu.org 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital  


Lisainfo:
Vaal galerii
6810 871
53028766
galerii@vaal.ee


Loe Anu Ääremäe artiklit Postimehes siit.
Loe Ragne Nukki artiklit Äripäevas siit.