Galerii

TALVESALONG

Lembit Sarapuu

13. detsembrist 7. jaanuarini on Vaal galeriis avatud "Talvesalong". See on ülevaade ja läbilõige Eesti vanemast ning kaasaegsest kunstist, mis pakub silma- ja äratundmisrõõmu nii traditsioonilise kui innovatiivse loometöö austajale. Siit leiate nimekaid ning ka noori ja veel vähetuntud autoreid, kes on andnud oma panuse eesti kunstilukku. Satute silm silma vastu Ellinor Aiki, Elmar Kitse, Valdur Ohaka, Herman Talviku, Jaak Arro, Raoul Kurvitza, Andres Toltsi, Laurentsiuse (Lauri Sillak) ning vastse Konrad Mäe preemia laureaadi Lembit Saartsi taiestega, kõrvuti Rait Rosina, Merike Estna, Maarit Murka ning maailmakodanike - tegevuskunstnike Aleksander Breneri ja Barbara Schurtzi sürreaalsete joonistustega.

Lisaks on vaatemänguhuvilistel võimalik jälgida protsessi, kuidas sünnib taies kolme erinevasse generatsiooni kuuluva kunstniku käe läbi.

Kultuuriteoreetik Roland Barthes on väitnud, et müüdi ülesanne on anda ajaloolisele kavatsusele loomulik õigustus ning näidata juhuslikkust igavesena. Milline on kunstnikumüüt ja kuidas see tekib, võib selguda talvesalongi käigus.

Neljapäeval (16.12) ja reedel (17.12) kella kümnest kuni kolmeni on Anna Litvinova, Ilmar Kruusamäe ja Lembit Sarapuu ühised maaliseansid. Võimalus on näha, kuidas sünnib aktimaal.
Kohtumiseni galeriis Vaal!