Galerii

ILLEGAL ANTISTYLE

Tähelepanu: Meediaesindajad, kel on plaanis KIWA lasteporno eest liistule tõmmata, jäävad oma teemast ilma! Vaalas avatakse teisipäeval, 27. aprillil kell 17 Kiwa uudismaali näitus illegal antistyle.

Antistiil võiks olla keelest kui kindlusest loobumine ja kuna see ilmaoleku suhtlusakt on privaatkeel, siis on ta hermeetiline ja asjassepühendumatute (kes ei tahagi aru saada) jaoks illegaalne. Privaatkeele sees on vaid “mina tuleb minule peale” olemine, mõttekehade (nukkude) poos; mittestiili ja mittestiili summa, kohtumine lõpmatusega. Pildid tegi nukk nuku mõtete järgi, nimetagem seda nihilistlikuks autoripositsiooniks. Tundub ju selline horror metaphysicus/antistyle – mõttesüntesaator on (oma ideelise avatuse poolest) kuidagi korralikku inimmõistust ekstreemselt avardav, lõpmatusse suunav. Nukk-olemine kui tinglik vorm on juba tsitaadi tunnusmärk, ma olen mitte-iseenda tsitaat ja tema on minu tsitaadi-tootmise masin. Kui mina olen tsitaat, kas siis kõik on tsitaat ja vice versa.
Kiwa

Kiwa uue maalitsükli teemaks on antistiili tootmine ja vastuvoolu ujumine.
Oma kommertsialiseerunud maailmas räägime stiilist, mõeldes vahetusväärtuse hankimisele. Stiilid ja stiilikesed sildavad töid ja töökesi publikuni, nende õlgadele toetuvad sellised hubisevad, segiminevad ja painavad mõisted nagu identiteet, kunstniku omamina, positsioon jms. Stiil on alibi ja müügitehingus tootega kaasaskäiv litsents.
Stiil on üks väsitavamaid asju maailmas.
Antistiili ja stiilitust ei tasu teineteisega segi ajada. Üks on kontseptuaalse taotluse tulemus, teine tekib iseendast oskamatusest, rumalusest, ülepingutamisest jne.

Kiwa haagib antistiili (mis tal nii väga stiilitu ju ka välja ei kukkunud) nukuteema külge ja selle kaudu on tal pihus kehakunsti rohked narratiivid – võimalus, millest Kiwa nagu muuseas üle libiseb. Neid nagu oleks ja ei oleks ka. Nukud on igal juhul äratuntavad ja nad on esitatud aktsioonides, kus ka keha mängu tuleb.

Antistiili pole kerge toota. Antistiilis asju ei armasta keegi. Anti (vastu) jääb üksiku friigi lõbuks. Anti päralt on üksindus.

“Illegal antistyle” on Vaalas avatud 27.aprillist – 5 maini, lahtioleku ajad äripäevadel 12.00 – 19.00, laupäeval 12.00 – 16.00

Eha Komissarov