Galerii

SVEN SAAG

9.aprillil 2002 kell 17 avab Vaalas näituse SVEN SAAG (s.1968, lõpetas TÜ maaliosakonna 1994, maalib puhtalt kutsumusest).

Sven Saag ei ole maalijana tundmatu nimi ja teda mäletatakse 1990ndatel kunstnikuna, kes maalis vanadele puu-ustele. Oma maalilaadi kohandas Saag niivõrd sujuvalt vanade puupindade faktuuride kapriisidele, et leiab sellest jätkuvalt inspiratsiooni edasiseks tegevuseks. Saagi kahekõne maalide aluseks olevate pindadega on intiimne ja intensiivne, sest maal ehitab end üles võimalustele, mida pinnad välja pakuvad. Puukoi-aukudega vanad tisleriuksed on ammu mängust väljas, kust sa neid lõpmatult ikka leiad ja nende asemele on tulnud vineeritahvlid jt. materiaalsuse esindajad.

Saagi maalimistahe on vääramatult seotud parajalt karedaks nühitud, ebamäärase saatusega pindadega, millele ilmuvad õhukesed, poolkustunud ja õhurikkad värvikihid otsekui miraažid. Maalijal on piisavalt päikeselist elutunnet, et vaatajat eemal hoida oma heidik-materjalide muserdavatest sõnumitest ja mingist prahi-esteetikast ta märku ei anna.
Sven Saag räägib oma maalimisest väga traditsioonilisel moel, hinnates oma maali puhtalt maaliprotsessi seisukohalt.

SS: ”Ei ole mingit kontseptsiooni, sotsiaalset sidet, lihtsalt minu maailmatunnetuse peegeldused. Märksõnadeks on harmoonia ja ilu.”

Saagi show on avatud 27. aprillini 2002.

Eha Komissarov