Avaleht

MILJARD KILK LÕPETAB VAALAS 10-AASTASE TSÜKLI 10.3.2009

Pressiteade

Nelja aasta järel on Vaal galeriis jälle teeneka hüperrealisti Miljard Kilgi isikunäitus: neljapäeval, 12. märtsil kell 17 esitleb ta oma uut personaali teemal “Areen”. Harva esinev ja pigem eraklusse kalduv Kilk toob seekord välja 8 õlimaali, mis on valminud viimastel aastatel ja lõpetavad sürreaalselt väändunud kujundimaailma etapi kunstniku loomingus.

Vähemasti on kunstnik ise praegu sellisel arvamusel, märkides et on selles zanris tegutsenud 10 aastat ja soovib metafoorset perioodi nüüd lõpetada.
Kilgi käekiri on jätkuvalt nüansirohke, pakkudes tõlgendusi hiilivatest intriigidest kuni sisendusjõulise argirahuni – nagu iga vaataja tema visioone lahti mõtestab. Kunstniku pintslikäsitsus mõjub kohati lausa pillavalt, kui vaadelda praegu sageli domineeriva etüüdlikkuse taustal tema detailirikkust ja kompositsiooni läbitöötamise põhjalikkust.
Võrreldes 1970ndate lõpuga, kui Kilk lõi talle tuntust toonud slaidimaalidega “Tallinnas ja Tartus platsi puhtaks” (Johannes Saare hinnang), on temast tänaseks kujunenud hüperrealismi elav klassik, kelle varasem looming on nõutud kaup oksjoniturul, sest mujal neid enam lihtsalt ei liigu. Kunstniku viimase 10 aasta looming, mis nüüd on temaatiliselt punkti saamas, on valmis uueks legendistumiseks.
Näitus jääb avatuks 31. märtsini.


Lisainfo:

Vaal galerii
6 810 871
galerii@vaal.ee


Loe Ants Juske artiklit Eesti Päevalehest.
Loe Ragne Nukki artiklit Äripäevast.
Loe Tiina Kolgi artiklit Postimehest.
Loe Maria Saviste artiklit Sirbist.