Avaleht

KAS MARSIL ON ELU? 23.01.2007

Pressiteade

25. jaanuaril kell 17 avab Valeri Vinogradov Vaalas isiknäituse, kus vastab meid kõiki painavale küsimusele: kas Marsil on elu? Hiljutised NASA uuringud kinnitasid seniseid andmeid vee olemasolu kohta Marsil ja seega on võimalik, et sellel planeedil on ka elusorganisme. On lootust, et me ei ole üksi!
Valeri Vinogradov esitleb NASA andmetest märksa põnevamaid uuringutulemusi, mis viivad meid otse marslaste elu ja olelusvõitluse lähikaadritesse.

Kunstnik on välja selgitanud, et Marsil toimub aktiivne poliitiline tegevus, vihane naisliikumine ning vilgas kultuuri ja kunstide arendamine. See on Marsi reaalsus, kinnitab Vinogradov. Huvilised saavad näituselt infot ka soodsamate turismireiside kohta Marsile.
Kui see kõik tundub jäävat Maa elaniku jaoks siiski pisut kaugeks, tasub meeles pidada, et elu Marsil on peegelpilt Maal toimuvast. Nii võib näitust vaadata võrdpildina sellest, mis toimub meie enda planeedil ja ka väiksemates ühiskondlikes kooslustes.
Valeri Vinogradov on kunstnik, kes on teinud oma loomingus mitmeid huvitavaid pöördeid. Peamiselt tuntakse teda kontseptualistina, kuid tema tööd on alati olnud ka esteetiliselt nauditavad. 90ndate lõpus üllatas ta Eesti poliitilist kultuuri käsitlevate kollaažidega näitusel „Triumfid ja austusavaldused“ Vaal galeriis, mis andis meile vene kultuuriruumist pärit kunstniku rikastava kõrvalpilgu. Mõned aastad tagasi toimunud näitusel „Grafomaania“ Linnagaleriis lõi ta vene kunstnikest koosneva maailma „kaupluse nr.3 nurga taga“. Nüüd lendab Vinogradov meie ühiskonnale paralleele otsides orbiidile ja uurib elu planeedil Marss.
Näitus jääb avatuks 13. veebruarini.

Lisainfo:
Ellu Maar
Vaal galerii
6810 871
galerii@vaal.ee

Loe Teet Veispaku artiklit Postimehest

Loe Riin Kübarsepa artiklit Eesti Päevalehest