Avaleht

ETTEVAATUST - VÄRSKE VÄRV! 26.03.2007

Pressiteade

Vaal galeriis avatakse neljapäeval, 29. märtsil kell 17 Eesti - Leedu maaliraund vol 2 – „FRESH PAINT“.
Vol I, nimega „Shoot or Shout - No Escape“, toimus oktoobris 2006 Vilniuse vanas trükikojas. Tallinna näituse jaoks jagunesid kunstnikud eesti-leedu segapaaridesse ning need tandemid üritasid üksteisega vahepealsete kuude vältel kontakti hoida. Vaalas eksponeeritavaid töid võikski lugeda kui toimunud kommunikatsiooni / mitte-kommunikatsiooni tulemeid.

Antud formaat püüab end kui traditsioonilist „noore eesti ja leedu maali“ näitust üle kavaldada ning kaugeleulatuvate järelduste ja üldistuste asemel serveerib mängulist (taas)kohtumist ja sõprusmatši.
Vaalas sõpruskohtuvad Sirli Hein, Sandra Lukoseviciute, Agne Jonkute, Triinu Lille, Rait Rosin (heli Elo Masing), Konstantinas Gaitanzi, Alvar Reisner, Egle Nedzinskaite, Agne Kulbyte, Merike Estna, Elis Saareväli ning kuraatorid Milda Zvirblyte ja Maarin Ektermann.
Näitusega kaasneb CD kataloog (kujundajad Maksim Šurin ja Margus Tamm), millelt leiab Eesti kunstnike portfooliod ning Vilniuse näituse kultuurkihti. Kinnitatuna Vilniuses ilmunud paberkataloogi külge (sisaldab intervjuusid Leedu maalijatega), moodustubki terviklik pakett seekordsest maaliraundist Eesti ja Leedu vahel.
Ettevaatust, värske värv!

Näitus jääb avatuks 17. aprillini.

Pressiteate koostas:
Maarin Ektermann

Lisainfo:
Ellu Maar
Vaal galerii
6810 871
galerii@vaal.ee

Loe Teet Veispaku artiklit Postimehest
Loe Maarin Ektermanni artiklit Sirbist