Avaleht

NOORED FOTOKUNSTNIKUD VAALAS! 18.11.2006

Pressiteade

Teisipäeval, 21. novembril kell 17 avasid Vaalas näituse noored fotokunstnikud – Reio Aare, Margot Kask, Laura Kuusk, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Krista Mölder ja Anu Vahtra. „Kohatud“ oli suve lõpul väljas ka Tartu Kunstimajas, siinne väljapanek on mõningate lisandustega.
Näitusel esinevad kunstnikud on kõik rohkem või vähem seotud Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonnaga ja neid ühendab huvi fotokeele spetsiifika vastu.

„Kohatud“ koondab enda alla seitse iseseisvat tööd. See näitus ei ole klassikaline kuraatoriprojekt – iga autor seisab siin enda eest ja järeldused näituse pealkirjas oleva sõnamängu tähenduste kohta sünnivad näitusekülastaja otsustes.
Pealkiri „Kohatud“ räägib kujutise kohastumisest kultuuriruumiga ja selle käigus tekkida võivatest tabudest ja stereotüüpidest. Näitus tegeleb inimsuhete pildilise kujutamise ja nähtamatute suhete visuaalseks tõlkimise viisidega ning viimaks ka sellega, kuidas kujutis suhestub pildivälise ruumi ja vaatajaga.
Reio Aare töö vaatleb isiklike kogemuste „tõlkimist“ visuaalseks jutustuseks. Margot Kask käsitleb raamatukogu metafoori abil ülimat teadvelolekut, teadmiste kontsentraati. Laura Kuusk võtab vaatluse alla piltkujutise ja usu sõlmpunktid. Marge Monko uurib keskealiste naiste minapilti ühiskonna nooruseihaluse taustal. Tanja Muravskaja paraadportreedel poseerivad õrnas eas tütarlapsed. Krista Mölder on pildistanud talle lähedasi inimesi ja avab nende olemust läbi allusiooni, viite või markeerija. Anu Vahtra edasiarendatud projekt kujutab autobiograafilises võtmes reaalse ja mõttelise vahemaa, läheduse ja kauguse suhteid.
Näitus jääb avatuks 8. detsembrini.

Lisainfo:
Ellu Maar
Vaal galerii
6810 871
ellu@vaal.ee

Loe Margot Kase kolumni
Loe Andri Ksenofontovi kolumni