Avaleht

SIRLI HEINA ÕUDUSJUTUSTUSED VAALAS 4.3.2008

Pressiteade

Neljapäeval, 6. märtsil kell 17 avab Vaal galeriis oma esimese suurema isikunäituse Sirli Hein (s. 1980), kes lõpetas Eesti Kunstiakadeemias vabade kunstide teaduskonna.
Sirli Hein tegeleb omalaadse žanriga, mida võiks tinglikult nimetada õuduskunstiks.Noor autor ütleb, et kunstnike seas tal suuri eeskujusid ei ole, pigem võib neid leida õudusfilmide ja -juttude autorite hulgast.

Ühe lemmikuna nimetab ta näiteks Stephen Kingi, kellelt on saanud inspiratsiooni, enamik ideid on aga pärit kunstniku enda fantaasiast: sageli on töö algeks väike detail, millest koorub välja terve lugu. Teatavas mõttes ongi Hein õuduslugude jutustaja ning iga tema maal on justkui lühijutt hirmujuttude kogumikust, sest iga pilt avab meile uue põneva süžeega loo, kus tegelased räägivad enda eest: oma matuseeinet sööv surnu, lapselast hauas külastav vanaema, aga ka vikatiga Claudia Schiffer.

Sirli Hein mõjub teiste surma ja õudusi kujutavate kaasaegsete kunstnike kõrval küllaltki erandlikuna, selles mõttes, et tema tööd ei ole ängistavad ega rusuvad. Klassikalise maali austajana hindab Hein visuaalse külje tähtsust ning võib öelda, et tema tööde karmi sisu ja kauni esteetilise vormi vahel on omamoodi võluv vastuolu. Õõvastav teema on kantud lõuendile kirkavärvilises ning kohati lasteraamatu illustratsioone või koomiksit meenutavas ülipeenes stiilis, töödest läbi kumav huumor ei lase neil liiga hirmsana paista. Sirli Hein paistab silma ka just oma ainulaadse tehnika tõttu, mis segab maali ja joonistuse, suur rõhk on peentel detailidel.

Näitus on avatud 25. märtsini.

Lisainfo:
Mari Volens
Vaal galerii
6810871
mari@vaal.ee
www.vaal.ee


Loe Ellu Maari artiklit Artishokist

Loe avamisel toimunud vestlust Sirli Heinaga