Avaleht

MAALIKUNSTNIK MARI ROOSVALDI ISIKNÄITUS 31.10.2006


Pressiteade

Kolmapäeval, 1. novembril avati Vaal galeriis selle aasta viimane personaalnäitus – Mari Roosvaldi maalinäitus “Sünonüüm”.

Talle omase kahe kire – maalikunsti ja fotograafia – sümbioosis on kunstnik moodustanud omanäolise kunstiruumi, milles kujunenud spetsiifilise käekirjaga on valminud ka antud näituse tööd. “Paaril viimasel aastal on maalimine olnud mulle kosmopoliitne tegevus”, märgib Mari Roosvalt.

“Siit näituselt leiate tsitaate ja fraase kahelt viimaselt Veneetsia biennaalilt. Hindan fragmente ja pisidetaile, et just nende kaudu jutustada oma lugu. Kas üldse võib kaasaja kunstis leida positiivsust ja labaselt öeldud ilu? Ma olen püüdnud leida sünonüüme, mis on ilu teenistuses, otsides järjepidevusega kunsti positiivseid kilde, kui neid ei ole jätkunud, siis olen leidnud positiivsust keskkonnas. Teine, mis mind maalimisel huvitab, on värvi mõju – pealtnäha küllaltki lihtsa käsitlusega võib saavutada suurema värvide kooskõla. Minimaalsuses on jõud.”

Maalijana alustas Roosvalt näitustel esinemist juba 1970. aastast, 1980ndatel oli tema töödele valdavalt iseloomulik abstraktne laad, 1990ndatel arenes edasi ekspressiivsuse suunas. 1990ndate aastate lõpul võttis kunstnik kasutusele kõige objektiivsema meediumi – fotograafia ning sidus selle abstraktse maaliga. Mainimist väärt on ka asjaolu, et just Vaal galerii oli 1999. aastal koht, kus Mari Roosvalt kui fotograaf esimest korda avalikkuse ette astus.

Lisaks toimub reedel, 17. novembril kell 16 KUMU poes Mari Roosvaldi isikkataloogi esitlus, mis koondab endas kunstniku loomingu vahemikus 1970-2006, tekstilise osa autoriks on kunstiteadlane Reet Varblane.

Näitus jääb avatuks 18. novembrini.


Lisainfo:
Marion Tupits
Vaal galerii
6810 871
galerii@vaal.ee


Riin Kübarsepp kirjutab näitusest Eesti Päevalehes

Ants Juske artikkel Eesti Päevalehes

Andri Ksenofontovi artikkel Sirbis

ja Teet Veispaki arvustus Postimehes