Avaleht

LAURENTSIUS VAAL GALERIIS 27.3.2008

Pressiteade

Reedel, 28. märtsil kell 16 avab Vaal galeriis oma näituse “Arm” Laurentsius. Näitus jääb avatuks 15. aprillini.

Laurentsius (s. 1969) on Eesti kunstimaastikul edukalt figureerinud juba üle kümne aasta, kerkides 1990ndate keskel esile nii erinevate tandemitega kui üksi esinedes. Tema trashi, graffiti, popi, campi ja kitši sugemetega tööd segavad kultuuriruumist tuttavaid kujundeid, kõrvutades püha ja madala, kõrg- ja popkultuuri. Viimastel aastatel on ta pühendunud klassikalises stiilis vaikeludele ning portreedele, kus alati mõni talle omane “vimpka” sees.

Käesoleval näitusel Vaalas räägib Laurentsius armastusest. Pealkiri “Arm” on siiski kahetimõistetav ning jääb igaühe enda otsustada, kumma poolega tegemist on, kas armu või armiga.

Tuntud tsiteerija ja parafraseerijana on Laurentsiusel selgi korral keskmes tööd, mille alged pärinevad kunstiloost. Valiku fookuses on Laurentsiuse enda paar aastat tagasi valminud “Love Graffiti” ning uus laineplekist töö - parafraas Ameerika popkunstniku Robert Indiana ühest enim reprodutseeritud ikoonist “Love”.

Rõdule paigutatud maalide aluseks on fotograaf Robert Mapplethorpe'i suursugused natüürmordid kalladest. Laurentsius, kes on ennegi lilli maalinud, asetab nüüd tuttavad kallad erinevatesse vaasidesse.

Nagu ikka vihjab Laurentsius ka oma enda varasematele töödele, tsiteerides nii ka iseennast, seega võib näitust pidada ka tema loomingu kontsentraadiks, näha saab nii graffitit, surnupealuud ja okaskrooni, akadeemiliselt maalitud lilli ning needitud metallraame.

Lisainfo:

Mari Volens
mari@vaal.ee
6810871
www.vaal.ee

Vaata ülevaadet ETV Kultuuriuudistes 04. aprillil
Loe Andri Ksenofontovi artiklit Sirbist
Loe Riin Kübarsepa artiklit Postimehest
Loe Ants Juske artiklit Eesti Päevalehest